Позиція ТОВ “ЖК Воздвиженка” щодо заяви АРМА про нібито неефективне управління арештованим майном


05 квітня Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) на своєму Інтернет сайті розмістило інформацію, що «управління ТОВ “ЖК Воздвиженка” (ЖКВ) 126 об’єктами нерухомості визнано неналежним». Також АРМА заявило про своє рішення змінити управителя цих об’єктів. 

З 2018 року ТОВ «ЖК ВОЗДВИЖЕНКА» на підставі укладених з АРМА договорів управляє арештованими у кримінальному провадженні активами: 195 об’єктів нерухомості, корпоративні права 3-х підприємств.

Ми відповідально заявляємо, що домисли щодо неефективності управління ЖКВ активами суперечать Закону «Про АРМА», Порядку здійснення контролю за ефективністю управління активами (Постанова КМУ від  10.05.2018 № 351) та Методичнім рекомендаціям «Настанови з управління арештованим майном» (Наказ АРМА від 29.11.2018 № 343), згідно яких критеріями ефективності управляння є:

– збереження та, за можливості, збільшення економічної вартості активів, яке розкривається через показники доходів, які активи можуть приносити;

– доходність управління, яка розкривається через забезпечення надходжень до держбюджету внаслідок перевищення розміру доходів над розміром пов’язаних з управлянням витрат.

Починаючи з травня 2022 року, ЖКВ щомісячно збільшує розмір доходів від управління, які після початку широкомасштабної військової агресії впали втричі. В першому кварталі 2024 року розмір доходів перевищив довоєнний рівень і продовжує зростати.

За визнанням самого ж АРМА ЖКВ є найбільш доходним управителем, який забезпечує левову частку усіх доходів АРМА від управління активами: 55% в 2021 році, 62% в 2022 році, 28% в 2023 році (в 2023 році питома вага ЖКВ в загальному доході АРМА знизилась через істотне збільшення пулу прийнятих АРМА в управління активів при незмінному пулі активів, якими управляє ЖКВ). Ефективність управління підтверджена довідками самого ж АРМА за цей період за результатами щомісячних камеральних перевірок, а також декількох виїзних.

Тобто ЖКВ неухильно забезпечує дотримання обох критеріїв ефективності управління, попри це з кінця 2023 року АРМА виявляє відверто негативне ставлення до ЖКВ, намагаючись спростувати ефективність управління арештованими активами з метою відмови в пролонгації договорів управління або навіть їх дострокового розірвання. 

Закрутивши «бюрократичне колесо» (безкінечні запроси та перевірки), АРМА практично заблокувало бізнес-діяльність ЖКВ. Загалом ми своєчасно подали близько 35 відповідей, обґрунтувань і пояснень на 5 000 аркушах. 

Акцентуємо увагу, що претензії АРМА стосуються 0,5 млн грн. витрат, з приводу яких ми також надали пояснення їх обґрунтованості, при тому, що ЖКВ залучило від управляння майном майже 500 млн грн. Тобто 0,1% від залучених коштів (!)

Більш детальну інформацію, що може стояти за недружніми діями АРМА, ми плануємо надати на прес-конференції, яка відбудеться найближчим часом. Запрошуємо наших партнерів, ЗМІ і всіх бажаючих.