Позиція ТОВ «ЖК «ВОЗДВИЖЕНКА» щодо необґрунтованого тиску з боку АРМА


Впродовж декількох останніх місяців ТОВ «ЖК «ВОЗДВИЖЕНКА» (далі ЖКВ), найкращий управитель АРМА, піддається необґрунтованого тиску з боку Агентства.

Постійні перевірки та запити з боку АРМА, які блокують бізнес діяльність ЖКВ, використання державних онлайн ресурсів для дискредитації управителя та знищення його ділової репутації, публічні необґрунтовані звинувачення з боку голови АРМА Олени Думи, замовна інформаційна кампанія у ЗМІ – все це робиться з метою виправдати розрив договорів управління з ЖКВ із надуманих підстав. Дії АРМА можуть привести до саботажу головної мети управління заарештованим майном – забезпечення збереження речових доказів, невідворотність настання негативних наслідків вчинення кримінальних правопорушень, насамперед, для злочинців, на яких накладено санкції, та які переховуються на території держави-агресора.

Хроніка упереджених, непрофесійних та нелогічних дій АРМА, які дискредитують взагалі процес управління заарештованим майном, починається 26.03.2024, коли на презентації звіту Агентства за 2023 рік ТОВ «ЖК «Воздвиженка» названо найбільш доходним управителем (Додаток 1), а вже 29.03.2024 комісія АРМА звинувачує ЖКВ у неналежному управлінні та починає процес розірвання відповідних договорів.

04.04.2024 ЖКВ отримує листа від АРМА із пропозиціями усунути на їх думку «недоліки» протягом 3-х робочих днів, а вже наступного дня 05.04.2024 на сайті АРМА з’являється публікація про заміну ТОВ «ЖК Воздвиженка» як управителя. Варто зауважити, що 16.04.2024 знову надходить лист АРМА (Додаток 3) вже про те, що договір управління припиняється не відразу, а лише з 12.06.2024, і про обов’язок ЖКВ до цього часу управляти активами, нести витрати та розподіляти між ЖКВ і АРМА доходи від управління. Про неналежне управління у цьому листі вже нічого не говориться.

22.04.2024 голова АРМА Олена Дума присвячує ЖКВ окрему прес-конференцію “Армагеддон для неефективних управителів арештованого майна неминучий”, де озвучила приклади нібито неефективності ТОВ «ЖК «Воздвиженка». ЖКВ раніше надало вичерпні пояснення на всі «претензії» АРМА. Наведемо декілька прикладів:

  • АРМА звинувачує ЖКВ у спробі привласнити гарантійні платежі за договорами оренди. Але ж ці платежі є авансами майбутніх періодів, і мають розподілятися лише наприкінці строку дії договорів оренди. Отже ні ЖКВ, ні АРМА не мають права на ці кошти до закінчення строку дії договорів оренди. ЖКВ не привласнювала і не могла привласнювати кошти від управління активами;
  • щодо преміювань, компенсації 50% витрат на медичне страхування працівників, надання матеріальної (яку АРМА чомусь постійно називає благодійною) допомоги, виплати зарплати мобілізованим, які продовжують частково працювати, за рахунок коштів договорів управління. ЖКВ надало пояснювання АРМА, що ці виплати працівникам ТОВ “ЖК ВОЗДВИЖЕНКА” відносяться до “Інших заохочувальних та компенсаційних виплат”, які згідно статті 2 Закону України “Про оплату праці”, включаються в структуру заробітної плати.

Варто звернути увагу, що АРМА впродовж всієї кампанії з дискредитації свого найкращого управителя уникає формату діалогу і цього разу обрало односторонній формат комунікації. Перелічуючи приклади нібито неефективності управителя, Олена Дума забула порівняти суму «претензій» АРМА – а це кілька сотень тисяч гривень – з сумами, які ЖКВ залучило від управління. Це більше 500 млн грн (!)

Ми вчергове заявляємо, що ТОВ «ЖК ВОЗДВИЖЕНКА» визнано переможцем у відкритих конкурсах, ми є ефективним управителем арештованого майна та забезпечуємо його збереження. Попри обстріли та бойові дії ЖКВ збільшило доходи від управління активами у більш ніж половині регіонів України з 2,45 млн грн у березні 2022 року до 7,69 млн грн у березні 2024. І це при тому, що значна частина арештованих активів перебуває на території постійно обстрілюваних Харківської, Херсонської, Сумської та Чернігівської областей.

Кейс ТОВ «ЖК Воздвиженка» показовий для потенційних управителів заарештованим майном. Тиск на бізнес може мати наслідком повний колапс інституту управління заарештованими активами, коли ніхто з представників бізнесу не матиме бажання брати участь у відповідних конкурсах. Ми пропонуємо АРМА зосередити свої зусилля на передачі в управління близько 68,5 тисяч активів, а вже потім влаштовувати «армагеддон» для тих 22 управителів, які наразі управляють хіба 1 тисячею арештованих активів. Для прикладу, перший, починаючи з 01.07.2023 року, конкурс АРМА щодо управління комерційною нерухомістю (13 активів площею близько 2,5 тис. кв. м) оголошено лише 19.04.2024 року. Цей конкурс готувався півроку. Такими темпами 67,5 тисяч активів будуть передаватися в управління сотні років.

Закликаємо АРМА відійти від практики упередженості та дискредитації по надуманим причинам окремих управителів, бути послідовним, керуватися державницькою позицією, а саме:

  • на виконання досягнутих у травні-червні 2023 року письмових домовленостей підписати додаткові угоди про продовження строку дії договорів управління до 31.12.2025 (Додаток 2);
  • утримуватися від дій, які можуть дозволити поновити з 13.06.2024 контроль над арештованими активами підсанкційним особам М. Фрідману і Д. Святашу, які звинувачуються правоохоронними органами України у сприянні агресії рф проти України. Про цей ризик ТОВ «ЖК «Воздвиженка» постійно наголошує у листуванні з АРМА.

Додаток 1

Додаток 2

Додаток 3